17.6 C
București
4 iunie, 2024

Rapid continuă să sufere în play-off-ul Superligii de fotbal

Rapid a fost învinsă cu 3-2 (3-1) de Sespsi Sfântu Gheorghe, în deplasare, vineri seară, în etapa a noua din play-off-ul Superligii de fotbal.

Cu opt înfrîngeri şi un egal, Rapidul râmâne pe ultimul loc, 6, în play-off.

Trupa lui Lobonţ este singura echipă fără victorie în această fază a competiţiei.

Bogdan Lobonţ, interimar la Rapid

O nouă înfrângere pentru Rapid Bucureşti, a opta din play-off, din nouă partide, s-a înregistrat vineri seară pe terenul lui Sepsi.

Cu Bogdan Lobonţ pe bancă, Rapid a fost învinsă cu 3-2 şi va termina play-off-ul pe ultimul loc, 6.

Rapid a deschis scorul în minutul 17, prin Petrila. Sepsi a egalat în minutul 21, prin Debelijuh, care a făcut dubla în minutul 39. Sepsi a mai marcat o dată până la pauză, prin Alimi.

În repriza a doua Rapid a ratat un penalty, prin Rrahmani în minutul 54. A înscris golul 2 prin Burmaz, în minutul 63, dar partida s-a terminat cu victoria lui Sepsi, 3-2.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE

ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!